Kineziológia
“Amiképpen egyáltalán nem számít, hogy a beteget faágyba vagy aranyágyba fekteted-e – bárhova cipeled, betegségét magával cipeli -, úgy nem számít az sem, gazdagságba, vagy szegénységbe helyezik-e a beteg lelket. Vele tart gyarlósága.” (Seneca)

Kineziológia
A kineziológia egy holisztikus szemléletű megközelítésmód, amely a személy energiarendszerének kiegyensúlyozásával foglalkozik a szabad energiaáramlás biztosítása révén. Alternatív és komplementer jellegű, pedagógiai és pszichológiai elemeket is tartalmazó készség-, képesség- és személyiségfejlesztő prevenciós módszer, amely hatékonyan befolyásolja a test energia áramlását. Az érzelmi stresszek feloldásával energetikai egyensúlyt hoz létre a testben, s aktivizálja öngyógyító mechanizmusát. Egyedülálló módja a stressz kezelésének és a lelki egészség fenntartásának. Technikák egysége, amely felhasználja a távol-keleti több ezer éves tapasztalatokat a meridiánokban történő energiaáramlásról (amelyre az akupunktúra, akupresszúra épül), a modern kiropraktika, naturopátia és oszteopátia elemeit, viselkedési genetikai, neurológiai ismereteket, az agykutatás eredményeit.
Kineziológia működése
A kineziológia legfőbb célja, hogy a meridiánokban az egyenetlen energiaeloszlást megállapítsa és egyensúlyba hozza. Az energia a meridiánrendszer segítségével jut el testünk minden szervéhez, minden egyes sejtjéhez, ennek rendszerét a kínai orvoslás évezredek óta ismeri. A meridiánrendszer egy önmagában zárt energiakeringést jelent. A meridiánok külső pályája az inakat, izmokat és csontokat látja el energiával. A belső pálya az egyes szervek energiaellátását végzi. Az energia szabályozza testünk fiziológiai folyamatait, segíti a velünk született autonóm mozgásreflexet és koordinálja az öngyógyító reflexet.
Így maradhat a test egészséges, amely tágabb értelemben azt jelenti, hogy
- a test funkciói egyensúlyban vannak
- nem vagyunk negatív emóciók foglyai
- a szellemi teljesítőképesség teljes
- az élet "művészet"
- a stressz élettapasztalatként életcélunk elérésének motorja és nem lépi túl teherbíró képességünk határát
A test egy önmagát kiegyensúlyozó autonóm túlélési rendszer. Ezzel az akaratunktól függetlenül működő túlélési rendszerrel kapcsolatba lépve segíthetjük a test öngyógyító reflexét.
(Forrás:Wikipédia.hu)